ROLAN GAROS

Igin poker u Parizu

Švjontek u trećem vezanom finalu Rolan Garosa, Foto: Twitter/X

Četvrto finale Roln Garosa u svojim blistavim pariškim izdanjima izborila je Iga Švjontek! 23-godišnja bombarderka iz Varšave za nešto više od sat i po pobijedila je Koko Gof u dva seta – 6:2, 6:4.

Prva dionica meča riješena je za 37 minuta, odmah je na startu poljska teniserka napravila brejk, ubrzo još jedan i stekla prednost. Druga priča u drugom setu, Amerikanka je pronašla svoj ritam i povela 3:1. Izgledalo je da Gof donosi dramu i treći set, ali je Švjontek sa dva vezana brejka brzo preokrenula i iskoristila četvrtu meč loptu za veliko slavlje.

Na prethodna tri finala je maksimalna – u prvom, 2020. godine rutinski je slavila nad Sofijom Kenin, 2022. bila je bolja upravo od Koko Gof, a prošle sezone nakon velike borbe u tri seta osvojila je trofej ispred Karoline Muhove.

Švjontek je u seriji od 20 pobjeda na Rolan Garosu, toliko ih u Open eri ima i Štefi Graf, dok je Žestin Enan na 24, Monika Seleš 25, a Kris Evert čak 29 trijumfa.

Za drugo mjesto u finalu bore se Ruskinja Mira Andreeva i Italijanka Jasmin Paolini. Ko god pobijedi, biće totalni autsajder u duelu za trofej sa nezaustavljivom Švjontek.