Jadran pokazao zube u Budimpešti

Jadran je poražen u prvom kolu vaterpolo Lige šampiona od favorizovanog Ferencvaroša, 9:7.

Ipak, nije sve bilo tako bajno za domaćina. Sjajno je otvorio meč naš predstavnik, poveo sa 2:0 golovima Dmitrija Koloda i Mateja Caraja, i nagovijestio da se nekadašnji prvak Evrope mora pomučiti za bodove.

Zanimljiv je podatak da je prvi gol pao posle gotovo sedam minuta igre.

U nastavku su se trgnuli domaći, pogađali su Edoardo Da Soma i Nagi Adam. Sa druge strane Caraj je opet pogodio pa je sa dva gola prednosti Jadran otišao na pauzu.

U nastavku pad koncentracije crnogorskog tima. Da Soma, Denes Varga, Stilianos Argiropolus i Dušan Mandić su pogađali i iskoristili uspavanost Jadranaša te stekli prednost pred odlučujućih osam minuta.

Novljani su u poslednjem kvartalu postigli jedan pogodak, a domaćin dva, što je bilo dovoljno da upišu, ne baš lako osvojene bodove u premijernom kolu.

Najbolji strijelci u pobjedničkom timu bili su bili Da Soma i Varga sa po dva pogotka

Kod Jadrana su takođe po dva puta upisani u strijelce Danijel Radović i Matej Caraj.

Jadran će u narednom kolu igrati sa imenjakom iz Splita, sedmog oktobra, dok će Ferencvaroš na megdan Crvenoj zvezdi.