Jadran u prvoj četvrtini slomio Budvu za finale Kupa

Vaterpolisti hercegnovskog Jadrana plasirali su se u finale Kupa Crne Gore nakon što su večeras savladali Budvu rezultatom 22:6 (8:0, 2:1, 5:4, 7:1).

Jadran je i prije početka meča bio veliki favorit. Učesnik Lige šampiona ozbiljno je ušao u utakmicu i već poslije prve četvrtine riješio meč pošto su uspjeli da odu na velikih 8:0.

Ostatak utakmice bio je čisto odrađivanje posla za izabranike Petra Radanovića.

“Poslije prve četvrtine kad smo ušli prilično agresivno, kad se napravi ta razlika, normalno je da malo padne i taj naš ritam, motiv i sve. Sve u svemu, na kraju krajeva, osjetili smo malo bazen i to je najbitnije. Ono što nas očekuje sjutra, to je najvažnije i nadam se da ćemo u tom meču biti pravi, koncentrisani i da ćemo imati taj pravi ritam i sve što je potrebno za pobjedu”, rekao je Radanović poslije meča.

Sa druge strane njegov kolega Nikola Radović istakao je da je njegov tim u prvoj četvrtini bio u strahu i okovima presinga Jadrana.

Razlika je očigledna u kvalitetu. Kad smo se rasteretili, poslije prve četvrtine, tog straha i okova njihovog presinga, to je djelovalo malo bolje, a oni su objektivno jača ekipa od nas. Na kraju je to, nadam se ispalo korektno“, kazao je trener Budve.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Matej Čaraj sa pet golova. Odmah iza njega po efikasnosti, sa četiri pogotka bili su Danilo Radović i Ivan Nagaev. Tri je dodao Dimitri Holod, dok su se dva puta upisali Lazar Vukićević, Jovan Vujović i Matija Sladović. Po jednom mrežu Budve tresli su Danilo Stupar, Martin Gardašević, Strahinja Gojković i Bojan Banićević.

Golove za Budvu, postigli su: Danilo Radonjić, Stefan Kruta, Luka Savić, Todor Vukićević, Matija Franeta i Ilija Kojičić.

Drugi polufinalni par je Primorac – Kataro, a utakmica je počela u 20 časova.