ATLETIKA

Jedina predstavnica Crne Gore na Svjetskom prvenstvu nije izborila finale

Kljajević, Foto: ASCG

Na planetarnom šampionatu juniora i juniorki u atletici, čiji je domaćin glavni grad Perua – Lima, Crna Gora imala je samo jednu predstavnicu – Vesnu Kljajević.

Djevojka koja se takmičila u starijem uzrastu (u decembru će navršiti 19 godina, a pravo nastupa imaju takmičari do 20) konkurisala je u bacanju kugle i u svojoj kvalifikacionoj grupi zauzela deveto mjesto od 12 takmičarki.

Rezultat članice AK “Tara” iz Mojkovca iznosio je 13,72, a posljednja koja je ugrabila kartu za finale bila je Kineskinja Ksinju Tijan koja je imala hitac od 14,45.

Kljajevićeva je bila bolja od predstavnice Italije Điade Kabaji, takmičarke iz Srbije Anđele Obradović i atletičerke Njemačke Joline Lange.

Crnogorka je nedavno osvojila Balkansko prvenstvo u dvorani, a nakon Lime će direktno put Sjedinjenih Američkih Država, gdje je na osnovu rezultata dobila mogućnost da bira Univerzitet, a odlučila se za matematiku i dalje usavrašavanje u atletici na koledžu Sjeverna Karolina.