Kadeti porazom debitovali na Eurovoleju

Kadetska odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od Slovenije 0:3 (16:25, 11:25, 16:25) na debiju na evropskim šampionatima. Izabranici Darka Prebiračevića tek na trenutke uspjeli su da pariraju aktuelnom prvaku Starog kontinenta u prvom kolu grupe I Eurovoleja u Podgorici.

Najbolji dio meča bila je prva polovina uvodnog seta, u kojoj su domaći vodili u nekoliko navrata i bili u egalu do 11:11, kada su Zmajčeki ušali u seriju poena.

U drugom periodu Crna Gora je povela 3:1 ali je do kraja jurila zaostatak. Naši odbojkaši bili su u igri do rezultata 10:13 za Sloveniju. Međutim, tu su i stali, osvojivši samo dva poena do kraja seta.

Za razliku od uvodna dva, Prebiračevićeva ekipa je odigrala bolje u drugoj polovni trećeg seta, u kojoj je uspjela da ublaži zaostatak za Slovencima. Ipak, gosti su zaokružili dobar meč sa 25:16 u trećem setu i došli do startne pobjede.

Najefikasniji igrač u debitantskoj utakmici kadetske reprezentacije Crne Gore na evropskoj odbojkaškoj smotri bio je Luka Lojić sa pet poena, dok je kod Slovenije osam poena osvojio Jan Rifelj.

Naredni meč Crnu Goru očekuje u četvrtak sa Grčkom od 20 sati, takođe u sportskoj dvorani kompleksa “Verde”.