Kataro potopio Dalmatince

Vaterpolisti Katara savladali su Zadar rezultatom 15:10 (4:4, 4:2, 5:3, 2:1) u drugom kolu drugog turnira Regionalne A1 lige u Budvi.

Kotorani su Dalmatincima dozvolili samo jedno vođstvo, i to četvrtom minutu (2:1), dok su ostatak meča držali pod kontrolom.

Domagoj Butić je finišu prve četvrtine izjednačio na 4:4, nakon čega su Sergej Lobov i Andrija Roganović prvi put donijeli Akademiji dva gola viška. U nastavku meča je prednost ekipe Ivana Bjelobrkovića varirala od dva do maksimalnih pet golova razlike tako da druga pobjeda u sezoni ni jednog momenta nije dolazila u pitanje.

Marko Milić je predvodio pobjednike sa četiri pogotka. Nebojša Petrović, Dušan Milaš i Lobov su postigli po dva gola. U listu strijelaca su se upisali još Milan Nikaljević, i Roganović.

Najefikasniji akter utakmice bio je Butić iz Zadra sa šest golova.

Kataro sjutra (subota) od 17.45 časova igra sa Medveščakom.