Kataro ubjedljiv u crnogoskom derbiju

Imaju i Kataro i Budva probleme, a ako je suditi po prvom međusobnom duelu, Budvini su mnogo veći. Akademija je u poslednjem meču prvog turnira Regionalne A1 lige u Kotoru držala predavanje Delfinima – 11:4 (0:1, 4:1, 3:0, 4:2).

Jedino što su gosti uspjeli da urade je da preko Stefana Kovačevića povedu 1:0 i zatim u drugoj četvrtini golom Radivoja Radanovića izjednače na 2:2. Nakon toga se njihova igra raspala.

Kataro nije dobro ušao u meč, prvi gol je postigao tek u devetom minutu, ali je od rezultata 2:2 serijom 7:0 stekao veliku prednost (9:2).

Kotorani su u peridu kada su pravili veliku razliku držali rivale 16 i po minuta bez gola.

Andrija Roganović i Nikola Radonić su u pobjedničkoj ekipi upisali het-trik. Dva gola dao je Milan Nikaljević, a jedan Ljubomir Kovačić, Dušan Milaš i Marko Milić.

Strijelci za Budvu su bili Todor Vukčević, Tadija Matijašević, Kovačević i Radanović.