OLIMPIJSKE IGRE / ODBOJKA

Kolakovićevim momcima ostala teorija, Slovenci u četvrtfinalu

Odbojkašima Srbije, ostale su samo teoretske šanse za plasman u četvrtfinalne Olimpijskih igara u Parizu. Nakon poraza od aktuelnog šampiona Francuske (2:3), izabranici podgoričkog trenera Igora Kolakovića poraženi su od Slovenije maksimalnim rezultatom 0:3 (21:25, 19:25, 19:25).

Da bi imali šansu da se plasiraju među osam najboljih selekcija, Orlovi moraju u poslednjem kolu savladati Kanadu maksimalnim rezultatom, ali takođe i čekati ishode preostalih mečeva u ostalim grupama.

Danas su srpski odbojkaši odigrali mnogo slabije nego protiv Trikolora.

Prelomni trenutak prvog seta bio je momenat kada je Plava četa povela 17:16. Zmajčeki su međutim zatražili čelendž i bili su u pravu. Zbog “pecanja” jednog srpskog odbojkaša poen je dodijeljen njima, nakon čega su vezali još dva i sačuvali prednost…

Srbija je odlično počela naredni set, vodila 10:6 i 15:11, ali je tada na servis došao Alen Pajek. Dežela je na njegov servis vezala čak devet poena i napravila veliki korak ka vođstvu od 2:0 u setovima.

Poslednji set je bio uzbudljiv do rezultata 15:15, kada su Slovenci serijom 6:1 najavili maksimalnu pobjedu i plasman u četvrtfinale u debitantskom nastupu na Olimpijskim igrama.

Slovence je do pete uzastopne pobjede nad Srbijom predvodio Tonček Štern sa čak 25 poena. Dvocifren je bio i Klemen Čebulj sa 12 poena.

Na drugoj strani dvocifreni poenterski učinak imao je samo Marko Ivović, sa 10 poena.