TEKVONDO

Komatina srebrna na Evropskim univerzitetskim igrama u Mađarskoj

Andrea Komatina, crnogorska tekvondo reprezentativka, okitila se srebrom na Evropskim univerzitetskim igrama, koje se održava u mađarskim gradovima Debrecinu i Miskolcu.

Komatina je naprije u kategoriji do 62 kilograma eliminisala Španjolku Eriku Martinez Feijo 2:0 po rundam. U drugom kolu bila je bolja od Britanku Mije Pačanski iz Velike Britanije 2:0, a potom je polufinalu savladala Poljakinju Juliju Špak 2:1, inače prvog nosioca turnira.

U finalu je od crnogorske takmičarke bolja bila Huru Gokce Gogebakan 2:1, a pobjednicu su presudile same nijanse nakon velike borbe.

Tim je Komatina donijela Crnoj Gori četvrtu medalju na Evropskim univerzitetskim igrama. Prethodno su ih osvojili karatisti Nikola Malović  (zlato u kategoriji do 84 kg) i Vladimir Mijač (srebro u katama pojedinalčno) te kik bokser Matija Drobnjak (bronza):

Danas je na programu posljednji takmičarski dan na Evropskim univerzitetskim igrama za crnogorske predstavnike, a nastupiće Vasilije Peruničić u kategoriji do 80 kilograma.

Takmičenje u Mađarskoj okupilo je 4.700 takmičara sa 400 univerziteta iz 37 država, a nadmeću se u 17 različitih sportova.