Krakati debitant eliminisao Cicipasa

Istorijski uspjeh za Jubenks Photo: Steven Paston/PRESS ASSOCIATION/PIXSELL

Pravo iznenađenje dočekalo nas je četvrtom kolu Vimbldona. Američki teniser Kristofer Jubenks savladao je Stefanosa Cicipasa i plasirao se u četvrtfinale.

Imao je Grk prednost i bio bolji na startu meča. Prvi set osvojio je rezultatom 6:3 da bi Jubanks uzvratio u drugom nakon taj brejka.

U nastavku Cicipas ponovo dolazi do seta sa mnogo boljom igrom i činilo se da ima meč u rukama, ali je u dva naredna seta 45. broj ATP liste pokazao sa čime raspolaže.

Upalio je svoje najjače oružije i servisom izjednačio rezultat, da bi u odlučujućem setu sa jednim brejkom došao do trijumfa vrijednom četvrtfinala. Ovo je Amerikancu prvo učešće na Vimblodonu.

Jubanks će u narednom meču snage odmjeriti sa Danijelom Medvedevim, koji se ranije danas plasirao dalje nakon što mu je Jiri Lehečka predao meč.