MASTERS U RIMU

Kvalifikant ozbiljno zaprijetio Nadalu, Španac se na vrijeme probudio

Igrao se sa živcima svojih navijača Rafael Nadal već u prvom kolu mastersa u Rimu. Iskusni Španac poslije preokreta je savladao kvalifikanta iz Belgije, Zizua Berga, 2:1. Po setovima – 4:6, 6:3, 6:4.

Dobro je Rafa počeo meč, prvi došao do brejka i poveo sa 3:1. Međutim, samo odjednom kreće sunovrat. Belgijanac odmah vraća brejk, a u devetom gemu pravi još jedan i odlazi na 5:4 i omogućava sebi da servira za osvajanje prvog seta što mu je na kraju i pošlo za rukom.

U drugom setu gotovo preslikan početak. Nadal odmah pravi brejk i dolazi do prednosti od 3:0. Ovoga puta Bergs ne uspijeva da iskoristi svoju brejk loptu u petom gemu, pa je bilo jasno da će jedan od najboljih tenisera ikada imati šansu da izjednači. Pri vođstvu Rafe 5:3 u drugom setu, Španac je imao i servis. Dogodio se ponovo jedan pad koncentracije i dopuštena brejk lopta Bergsu.

Ipak, Nadal je to spasio i potom osvojio gem, a samim tim i set te izjednačio na 1:1.

Svaki set je imao gotovo identičan tok, a jedino pitanje je bilo da li Rafa može da sačuva svoj servis. Na startu trećeg, odlučujućeg, seta Bergs je odmah brejkovan i Nadal je poveo sa 3:1. Ipak, već u sljedećem svom servis gemu suočio se sa tri brejk lopte. Čini se da je to možda bio i ključni momenat meča. Uspio je Bik sa Majorke da osvoji pet vezanih poena i osvoji ovaj gem.

Do kraja više nije dozvolio Bergsu brejk lopte pa je tako zakazao duel sa sedmim nosiocem turnira, Hubertom Hurkačem, u drugom kolu.