ŠPANIJA – CRNA GORA 11:7 Svjetski šampion prejak za borbene Ajkule

Vladimir Gojković i njegove Ajkule doživjeli su prvi poraz na Svjetskom prvenstvu

Crna Gora izgubila je od Španije 7:11 (2:2, 3:2, 4:2, 2:1) u drugom kolu grupe D Svjetskog prvensva u Fukuoki.

Selekcija Vladimira Gojkovića, nakon pobjede nad Južnom Afrikom (35:10), pokazala je zube protivniku, koji je ipak ovog puta pokazao kvalitet više u Japanu i zasluženo slavio te praktično već sada blindirao prvo mjesto i plasman u četvrtfinale.

Sa druge strane, naša reprezentacija trećem kolu i duelu sa Srbijom (petak, 05:00) za drugu poziciju u grupi i bolju poziciju pred nokaut fazu.

Od samog starta svjetski šampioni preuzeli su rezultatske konce utakmice. Nakon minut i 40 igre agresivni Španci poveli su preko Felipe Peronea, koji je isplivao kontranapad i pretvorio ga u pogodak.

Naša selekcija nije iskoristila svoje napade, pa je na 4:41 do kraja prve dionice već bilo 2:0 za suparnike – golom Alvara Granadosa.

Ipak, u finišu četvrtine Ajkule su pokazale zube i izjednačila preko Vlada Popadića i Miroslava Perkovića na 2:2.

U drugoj dionici slična priča. Španija je vodila 3:2 i 4:3, a naša selekcija nije odustajala. Perone nam je zadavao najveću glavobolju, a na drugoj strani Uroš Čučković režirao je pravu majstoriju – savršen lob za 4:4.

Svejedno, Crna Gora pred dvije odlučujuće četvrtine imala je samo gol minusa – 5:4.

U međuvremenu, sastav Davida Martina na krilima nezaustavljivog Peronea stisnuo je papučicu u nastavku i već u trećoj četvrtini stigao do rekordne prednosti od tri gola razlike – 8:5, potom i 9:6, što je bio rezultat uoči posljednjeg isplivavanja.

U posljednjoj četvrtini probudio se nakratko Konstantin Averka i smanjio na 9:7. Usljedilo je nekoliko napada, tokom kojih smo imali priliku da stignemo na samo -1 i uvedemo derbi u dramatičnu završnicu.

No, ispriječio se golman Španije Eduardo Lorio, pa je na drugoj strani Perone petim golom na utakmici, tri i po minuta prije kraja, pogodio za 10:7 i praktično riješio pitanje pobjednika u Fukuoki.

Crnu Goru predvodio je Bogdan Đurđić sa dva gola, dok su se po jednom upisali Perković, Averka, Čučković, Popadić i Ukropina.

Naš golman Petar Tešanović je imao devet odbrana.

Legendarni 37-godišnji Perone je bio najefikasniji igrač susreta uz pet golova iz sedam pokušaja. Munariz, Granados, Famera, Bustos, Baros i Sanuaže po jednom su se upisali u listu strijelaca.

Golman Lorio meč je završio sa osam odbrana.

Kao i prvi meč protiv Južne Afrike, meč iz Fukuoke pratili smo u našem LIVE BLOG-u.