Loš napad koštao Jadran drugog poraz

Vaterpolisti Jadrana pretrpjeli su drugi poraz u Premijer regionalnoj ligi. Novljani su imali mnogo problema u napadu i poraženi su od Juga na Škveru 8:9 (0:2, 3:4, 2:2, 3:1).

Utakmica na otvorenom u novembru trebalo je da bude prednost za domaće na Škveru. Međutim, desilo se potpuno obrnuto. Igrači Petra Radanovića četvrtinu i po nisu uspijevali da nađu put do mreže Dubrovčana. Čak ni peterac nije pogodio Danilo Radović – uzdrmao je prečku.

Svi su se nadali da će gol Lazara Vukićevića za 1:3 pokrenuti crnogorskog prvaka. Na to smo ipak morali da sačekamo. Jug, na čelu sa odličnim golmanom Tonijem Popadićem čuvao je prednost, koja je na nakon pogotka Mara Jokovića iz peterca u poslednjem minutu treće četvrtine dostigla maksimalna četiri gola (8:4).

Danilo Stupar i Danilo Radović sa dva gola su napravili seriju 3:0 kojom su Novljani prišli na samo minus jedan u trećem minut poslednjeg kvartala (7:8).

Propustili domaći nekoliko prilika da vrate utakmicu u egal. Nisu ih iskoristili, a kazna je stigla u vidu gola Franka Lazića na ulasku u pretposlednji minut.

Vasilije Radović je na 39 sekundi prije kraja smanjio na 8:9, nakon čega Gospari nisu pokušali ni da šutnu na gol već su samo “cijedili” vrijeme.

Ostalo je Novljanima osam sekundi za poslednji napad. Petar Radanović je tražio tajm-aut ali naš prvak ipak nije uspio za tako kratko vrijeme da organizuje ozbiljniji napad, golman Darko Radović se odlučio na šut – preko prečke.

Danilo Radović i Ivan Nagajev su ubilježili po dva gola za Jadran. U listu strijelaca su se upisali još Vasilije Radović, Holod, Vukićević i Stupar.

U pobjedničkom timu po het-trik su upisali Lazić i Joković, Rino Burić je postigao dva, Hanes Daub jedan gol.

Presudio je naš loš početak. Nismo koristili šanse, ekipa Juga je znala to da iskoristi. Nadam se da ćemo već u subotu uspjeti da se revanširamo Jugu“, rekao je vaterpolista Jadrana, Martin Gardašević.