Mađari na krovu svijeta nakon deset godina

U finalnom meču Svjetskog vaterpolo prvenstva u Fukuoki, Mađarska je savladala Grčku 14:13 nakon penal serije. U regularnom dijelu bilo je 10:10 (4:2, 1:2, 3:2, 3:3).

Primjer finalne utakmice odigrale su reprezentacije Mađarske i Grčke. Egal gotovo u svakoj dionici donio je veliko uzbuđenje svima na bazenu.

Grčka je na startu utakmice povela 1:0, Mađarska je uspjela da preokrene i sa dva pogotka održavala prednost sve do drugog poluvremena. Tada je uslijedio pad u igri, bili su bez gola, što je Grčka iskoristila i nakon dva pogotka Genidunijasa preokrenula i stigla do novog vođstva – 6:5.

U nastavku se igralo gol za gol, a u poslednjem minutu ekipe su ušle sa identičnim brojem pogodaka i kako to obično biva takve situacije se namjeste pa se pitanje pobjednika rešava na najuzbudljivi mogući način – penal lutrijom.

Smirenija je bila Mađarska, a Šoma Vogel izrastao je u heroja jer je odbranio čak četiri peterca u penal seriji i donio četvrto svjetsko zlato Mađarskoj, prvo nakon deset godina.