ĐOKOVIĆ U ČETVRTFINALU

Manarino zamalo ostao na nuli

Novak Đoković je nastavio da ispisuje nove stranice istorije svjetskog tenisa.

Najbolji teniser današnijece je u meču sa Adrijanom Manarinom u osmini finala Australijan opena uradio nešto što još nije viđeno do sada i izjednačio je još jedan rekord.

Džoker je savladao Francuza sa 3:0 (6:0, 6:0, 6:3), što je prvi put da neko ne dozvoli nekom teniseru iz prvih 20 sa ATP liste da osvoji gem u prva dva seta grend slema.

Srpski teniser se 58. put plasirao u četvrtfinale nekog od četiri najveća turnira u istoriji tenisa, čime je izjednačio rekord Švajcarca Rodžera Federera.

Što se tiče meča sa tridesetpetogodišnjim Manarinom, bila je to čista dominacija Đokovića. Novaku je trebalo svega sat i 44 minuta da se 14. put plasira u četvrtfinale turnira u Melburnu.

Nole je sedam puta oduzeo servis Manarinu, koji nije napravio nijedan brejk, tako da je vrlo brzo morao da se pomiri sa petim porazom u isto toliko duela sa Srbinom.

Đoković je polufinale i 33. vezanu pobjedu u Melburnu juriti proti Tejlora Frica. Amerikanac je eliminisao Stefanosa Cicipasa sa 3:1 (7:6, 5:7, 6:3, 6:3), poslije tri sata i jednog minuta.U prvom setu nije bilo brejka i odigran je taj-brejk, koji je Fric dobio sa 7:3.

Teniseri su u drugom setu bili sigurni u gemovima na svoje servise sve do 11. kada je Cicipas napravio brejk, što mu je bilo dovoljno za osvajanje seta.

Fric je poslije toga zaigrao bolje, u naredna dva seta imao je četiri brejka, a Cicipas jedan, i poslije druge meč lopte plasirao se u četvrtfinale.