Medvedev bez šanse – Alkaraz će imati priliku da se revanšira Novaku

Nakon što je Novak Đoković rutinski izborio finale Vimbldona pobjedom nad Janikom Sinerom, 3:0, saznali smo i ime drugog finaliste.

Prvi reket svijeta, Karlos Alkaraz, počistio je sa terena Danila Medvedeva takođe sa 3:0 (6:3, 6:3, 6:3) i plasirao se u finale Vimbldona – prvo u svojoj karijeri.

Španac je počistio Rusa sa terena za manje od dva sata igre.

Obojica su meč počeli jako oprezno. Čuvali su svoj servis i čekali priliku za brejk. Prvu je dočekao Karlitos i odmah ju je zgrabio. U osmom gemu prvog seta iskoristio je Španac prvu i jedinu brejk priliku i u sljedećem servis gemu rutinski došao do 1:0.

Drugi set bio je u potpunom znaku španskog tenisera. Već u trećem gemu je došao do brejka, čuvao ga, da bi na kraju pri rezultatu 5:3 napravio još jedan brejk i došao do prednosti od 2:0.

U tim momentima bilo je jasno da je Medvedev u velikoj krizi, a Karlos je kao zvijer koja je namirisala krv napao i na početku trećeg seta došao do furioznih 3:0.

Ipak, od tog momenta Rus je pokazao zašto je grend slem šampion. Vratio je brejk – došao do 3:2 i servirao za 3:3. Međutim, ponovo gubi svoj servis, da bi već u narednom gemu ribrejkovao Alkaraza.

Luda serija brejkova nastavila se i u narednom gemu – Alkaraz se ponovo odvojio, došao do 5:3 i tu je bilo jasno da povratka za Medvedeva nema.

Kao što je već spomenuto – finale Vimbldona će nam donijeti najbolje što današnji tenis može da ponudi. Susret prvog i drugog igrača svijeta.

Biće to prilika i za Alkaraza da se revanšira Đokoviću za bolan poraz iz polufinala Rolan Garosa. Dva puta su se sastajali do sada i skor je 1:1.