VIMBLDON

Medvedev iskoristio probleme prvog tenisera svijeta

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u polufinale Vimbldona, pošto je poslije spektakla porazio Janika Sinera, prvog igrača svijeta, i to u pet setova 3:2 – 6:7 (7), 6:4, 7:6 (4), 2:6, 6:3.

Imao je Janik i problem tokom meča, tražio je i medicinski tajm-aut jer mu se slošilo, uspio je da izbori peti set, ali tu nije imao šanse protiv petog igrača na ATP listi.

Vidjeli smo veliku borbu u prvom setu, nijedan teniser nije dozvoljavao rivalu priliku za oduzimanje servisa, pa je odluka pala u taj-brejku. Imao je Danil set loptu na svoj servis, popustio je, a zatim i duplom servis greškom poklonio rivalu prvi set sa 9:7 u 13. gemu.

To nije uticalo na Medvedeva, koji je u nastavku zaigrao dosta bolje, a rutinski je sa 6:3 stigao do poravnanja. U tim trenucima je bilo jasno i da je Siner malo pao, a već početkom trećeg dijela igre je Italijan i zatražio pomoć doktora.

Danil je prvi brejknuo protivnika u trećem setu, ali se Siner vratio u ključnom trenutku i izborio 5:5. Ipak, taj-brejk je ovaj put pripao Rusu, koji je sa 7:4 stigao do 2:1 u setovima.

Vratio se prvi na svijetu, sa lakih 6:2 je došao do izjednačenja, ali je jedan brejk u petom setu i to onaj u četvrtom gemu donio Medvedevu plasman u polufinale.