AUSTRALIJAN OPEN / ČETVRTFINALE

Medvedev slomio poljski otpor za polufinale

Treći teniser svijeta Danil Medvedev plasirao se u polufinale Australijan opena.

Treći nosilac je u četvrtfinalu pobijedio Poljaka Huberta Hurkača 3:2 (7:6, 2:6, 6:3, 5:7, 6:4) u veoma borbenom i zanimljivom duelu podno Melburna.

Oba igrača su u prvom setu režirala po brejk, pa je u taj-brejku Medvedev dobio 7:4 i poveo. Međutim, Hurkač je u potom dva puta oduzeo servis suparniku i izjednačio. To je dodatno motivisalo Medvedeva, koji je treći set riješio u svoju korist, uz brejk u drugom gemu, i stigao do 2:1.

No, Hurkač je ponovo uspio da se vrati. Iako je Rus u prvom gemu četvrtog seta napravio brejk, Poljak je u osmom uzvratio za 4:4, a onda i u 12. gemu za 2:2 u setovima i odlučujući peti za polufinale.

Medvedev je u sedmom gemu posljednjeg seta stigao do brejka i poveo 4:3. Bio je to ključni korak prema pobjedi, a koju je potpisao iskoristivši drugu meč-loptu.

On će se za finale boriti sa boljim iz posljednjeg četvrtfinala između Karlosa Alkaraza i Aleksandera Zvereva.