EVROPSKO PRVENSTVO

Mlade ajkule preko Holandije do četvrtfinala

Juniorska (U19) vaterpolo reprezentacija Crne Gore plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, koje se održava u Burgasu.

Ajkule su u dramatičnoj utakmici prve nokaut faze nakon peteraca bile bolje od Holandije 16:15 (2:1, 3:2, 5:4, 1:4, 5:4), u meču u kome su imale sigurnu prednost u trećoj četvrtini, a na kraju, zbog velikog pada u četvrtoj, strahovale za plasman u četvrtfinale.

Heroj je bio golman Andrija Bjelica, koji je u petoj seriji penala odbranio šut Fabija Jukića, a prethodno je zaustavio i posljednji šut rivala u regularnom dijelu.

U borbi za polufinale sjutra od 15 časova igraće protiv Srbije, koja je u grupnoj fazi upisala tri trijumfa, nad Grčkom, Njemačkom i Italijom.

Nakon prilično izjednačene dvije četvtine, mladi crnogorski vaterpolisti su u završnom dijelu trećeg perioda stekli tri gola prednosti – 9:6, pa 10:7 – i izgledalo je da su prelomili meč.

Uporni i borbeni Holanđani su, međutim, sa dva gola u posljednjoj četvrtini opasno zaprijetili i smanjili na 10:9, a dva minuta prije kraja pokazali da se ne šale i da vjeruju da mogu do iznenađenja.

Upisali su i treći gol u nizu za 10:10, a nakon novog vođstva našeg tima, Holandija je ponovo došla do izjednačenja, a imala je i posljednji napad za senzaciju.

Četiri gola za Crnu Goru, računajući i peterce, postigao je Balša Vučković, tri Srđan Janović, po dva Draško Samardžić, Danilo Stupar i Tim Perov, a po jedan Danilo Roganović, Strahinja Gojković i Nikola Petrović.