Mlade odbojkašice otkinule set Turskoj

Mlade crnogorske odbojkašice poražene su od Turske 1:3 (16:25, 14:25, 25:22, 16:25) u drugom kolu Balkanskog prvenstva u Brčkom.

Nakon što je igra bila izjednačena u prvih 10 poena, na startu utakmice, selekcija Turske uhvatila je “zalet” i uspjela da se rezultatski odvoji od naših odbojkašica. Prednost su rivalke sačuvale do kraja seta za konačnih 25:16.

Slično je bilo i u drugom dijelu igre. Nakon što su odbojkašice Turske sigruno krenule ka osvajanju drugog seta, uslijedio je odgovor selekcije Crne Gore koja je prišla na četiri poena zaostatka (14:18), kada je tajm-autom reagovao selektora Turske. Prekinuta je serija Crnogorki, a Turska je slavila 25:14.

Sjajan početak za naše odbojkašice u trećem setu i vođstvo 5:1. U nastavku, još bolja igra juniorki Crne Gore, prednost se uvećavala do 19:13. Uslijedila je rakcija sa druge strane, u veoma uzbudljivoj završnici slavile su izabranice Marka Radusinovića rezultatom 25:22.

Dobar otpor “crvene” su pružale do sredine četvrtog seta. Turska je ponovo stekla prednost, riješila set u svoju korist (25:16) i slavila 3:1 u setovima.

U crnogorskoj selekciji Nevena Vukčević i Kristina Božović osvojile su po 10 poena, dok su po devet poena zabilježile Majda Čakar i Mia Ražnatović.

Crna Gora se u petak sastaje sa domaćinom od 16 časova.