Moćni Primorac potopio Split, porazi Budve i Kataro

Primorac nastavlja da gazi u regionalnoj A1 ligi. Kotorani su večeras na otvaranju turnira u Zadru deklasirali Split 20:4.

Izabranici Zorana Maslovara od početka su nametnuli žestok ritam koji Splićani nisu mogli da isprate, a 11. pobjedu u isto toliko mečeva naš predstavnik upisao je praktično do poluvremena kada je vodio 8:1.

U nastavku je prednost samo rasla, pa je Primorac nastavio sa sjajnim partijama u drugom po rangu regionalnom takmičenju.

Angus Lembi je sa četiri gola bio najefikasniji u redovima kotorske čete, po tri puta su se upisali Nikola Marković, Balša Vučković i Nemanja Vico, dok su po dva gola postigli Draško Brguljan i Srđan Janović. Relja Vukanić, Fleming Kastrop i Petar Ćetković su mrežu Splita tresli po jednom.

Budva je izgubila od Zadra u trećem meču današnjeg programa turnira u Zadru. Pitanje pobjednika bilo je riješeno nakon dvije četvrtine kada su Budvani imali minus 7 (1:8).

Stefan Kruta je postigao dva gola protiv domaćina, dok su se po jednom u listu strijelaca upisivali Danilo Radonjić, Luka Savić, Todor Vukčević, Stefan Kovačević i Tadija Matijašević.

Poraz je doživio i Kataro od KPK-a – 9:10. Kotorski klub odigrao je veoma dobar meč, na poluvremenu je vodio 7:3, ali je onda uslijedila veoma loša treća četvrtina u kojoj nisu postigli nijedan gol, a primili su četiri. Ušlo se u odlučujuću četvrtinu, ali Kataro nije imao snage da se vrati, iako je imao šanse.

Najefikasniji u redovima crnogorskog predstavnika bio je Nikola Radonjić sa tri gola, dok su po dva postigli Dušan Milaš i Nebojša Petrović. Po jednom su mrežu KPK-a tresli Ljubomir Kovačić i Marko Milić.