US OPEN

Muhova jača od Hadad Maje i virusa

Karolina Muhova plasirala se po četvrti put u polufinale grend slema, a drugi put uzastopno na US openu. Ona je tako postala prva Čehinja od 1987. godine i Helene Sukove kojoj je to pošlo za rukom.

Čehinja je u četvrtfinalu turnira u Njujorku prepustila Beatriz Hadad Maji samo pet gemova 2:0 (6:1, 6:4)

Muhovoj je za plasman među četiri najbolje na poslednjem grend slemu u sezoni bilo potrebno 83 minuta. Meč bi možda i kraće trajao da Čehinja tokom drugog seta nije imala stomačne tegobe.

U pitanju je bio vjerovatno stomačni virus pa je u jednom trenutku morala da izađe i u svlačionicu i potom zatraži pomoć ljekara. Brazilka to nije uspjela da iskoristi.

U početnom setu, Muhova je sjajno krenula povela sa 5:0 i na 30:30 se činilo da će uzeti set s nulom.

Međutim, 21. igrača svijeta se trgnula i dobila taj gem da bi Muhova potom odservirala za 6:1.

U drugom setu, pri rezultatu 2:2, uspijedila su tri uzastopna brejka. Dva je napravila Čehinja i to je bila dovoljna prednost, pa je na kraju set dobila sa 6:4.

Za Muhovu je ovo veliki uspjeh jer se nedavno vratila na teren poslije desetomjesečne pauze zbog operacije zgloba.

Muhova će u polufinalu igrati sa boljom iz meča između Ige Švjontek i Džesike Pegule

U drugom polufinalu se sastaju domaća teniserka Ema Navaro i Bjeloruskinja Arina Sabalenka.