KARATE

Najbolji sportista Crne Gore bori se za evropsko zlato

Dulović na korak od zlata, Foto: Privatna arhiva

Nakon što je krajem oktobra prošle godine osvojio svjetsko srebro, koje mu je potpuno zasluženo donijelo zvanje najboljeg sportiste Crne Gore za 2023. godinu, Nenad Dulović nastavlja da briljira na tatamiju!

Crnogorski karatista plasirao se u finale Evropskog prvenstva kategorije do 67 kilograma. Naš borac pokušaće u Zadru da se domogne zlata u meču protiv predstavnika Mađarske Martala Tadišija.

Na startu takmičenja član podgoričkog Omladinca bio je bolji od Mohameda Ozdemira iz Njemačke, u drugom kolu preskočio je Poljaka Miloša Sabijeckog, dok je u četvrtfinalu savladao Grka – Jorgosa Baliotisa.

Na putu do finala morao je i preko domaćeg takmičara Borana Beraka – savladao je i Hrvata rezultatom 6:3.

Uspješan u Dalmaciji je i naš kata tim – boriće se za bronzu. Ekipa u sastavu Vladimir Mijač, Arijan Kočan, Kenan Nikočević i Nikola Milić bio je uspješniji od Srbije i Njemačke, potom je poražen od Turske, a broznu će tražiti preko Azerbjedžana.

Prošle godine na Evropskom prvenstvu u Gvadalahari upravo je pomenuti kata tim osvojio bronzu.