38. POJEDINAČNO PRVENSTVO CG ZA JUNIORE I JUNIORKE

Najviše medalja osvojili atletičari i atletičarke AK Mornar iz Bara 

Foto: ASCG

Juče je na atletskom stadionu SC Topolica u Baru, u tehničkoj oprganizaciji Atletskog saveza Crne Gore, a pod pokroviteljstvom Ministarstva sporta i mladih Crne Gore održan prvi dan 38. pojedinačnog prvenstva Crne Gore za juniore i juniorke na kome je nastupilo preko 120 atletičara iz atletskih klubova: Sanja, Nikšić, Jedinstvo, Mornar, Lovćen, Rudar, Tara, Milenijum, Zeta 2012, Podgorica, Orion i Lim.

Najviše medalja prvog dana osvojili su atletičari AK Mornar iz Bara, 15, ispred atletičara AK Rudar iz Pljevalja sa 8 i atletičara AK Orion Ulcinj i AK Nikšić sa 6 medalja.

Juniorke AK Sanja (Anabela Mujovi, Emilija Vukmanović, Anđela Đuranović, Dalila Šukurica) su ostvarile rezultat u štafeti 4x100m od 51,34 sekunde koji je jednak rekordu Crne Gore za juniorke.

Foto: ASCG

Pobjednici po disciplinama:

JUNIORI

100m: 1. Mihailo Roćenović (Mornar) 11,86, 2. Danilo Kušinov 8Mornar) 11,92, 3. Uroš Kotlaja (Rudar) 11,93;

400m: 1. Nemanja Džaković (Rudar) 51,85, 2. Mihailo Roćenović (Mornar) 52,03, 3. Andrej Đukanović (Mornar) 56,75;

1500m: 1. Enes Erović (Jedinstvo) 4:37,83, 2. Matija Bulajić (Nikšić) 4:38,94, 3. Arseni Maerov (Milenijum) 4: 47,50;

3000m: 1. Boban Madžgalj (Orion) 10:34,98, 2. Danil Zverev (Podgorica) 10:45,39, 3. Ivan Popović (Nikšić) 11:31,06;

110m prepone: 1. Matija Vojvodić (Mornar) 14,76, 2. Balša Milatović (Mornar) 19,94, 3. Srđan Lunić (Mornar) 25,81;

4x100m: 1. Mornar I (Bar) 44,75, 2. Rudar (Pljevlja) 45,62, 3. Mornar II (Bar) 48,91;

Skok u vis: 1. Radovan Sošić (Tara) 191, 2. Dejan Marković (Lovćen) 165, 3. Nikola Rabrenović (Mornar) 145;

Troskok: 1. Matija Vojvodić (Mornar) 12,33, 2. Stefan Džaković (Rudar) 11,81, 3. Dejan Marković (Lovćen) 11,47;

Bacanje kugle (6kg): 1. Vuk Ražnatović (Mornar) 13,30, 2. Haris Adrović (Jedinstvo) 12,73, 3. Rade Šutović (Nikšić) 11,26;

Bacanje koplja (800gr): 1. Mikhail Kuzmov (Podgorica) 48,55, 2. Nemanja Tomić (Mornar) 42,66, 3. Radovan Sošić (Tara) 40,26

JUNIORKE

100m: 1. Amra Hubanić (Jedinsto) 13,19, 2. Maša Bubanja (Rudar) 13,26, 3. Sara Vučetić (Nikšić) 13,44;

400m : 1. Anabela Mujovi (Sanja) 59,19, 2. Sara Vučetić (Nikšić) 1:01,36, 3. Anđela Jelić (Mornar) 1:08,63;

1500m: 1. Nikolina Marović (Orion) 5:32,16, 2. Anita Zoronjić (Jedinstvo) 5:35,17, 3. Jovana Vučetić (Nikšić) 5:47,49;

100m prepone: 1. Maša Bubanja (Rudar) 15,64, 2. Anđela Đuranović (Sanja) 15,82, 3. Anđela Stanišić (Sanja) 18,56;

4x100m: 1. Sanja (Bar) 51,34, 2. Orion (Ulcinj) 54,35, 3. Mornar (Bar) 54,85;

Dalj: 1. Anđela Đuranović (Sanja) 5,51, 2. Lara Bubanja (Rudar) 5,14, 3. Nevena Dobrašinović (Rudar) 5,03;

Bacanje diska (1kg): 1. Vesna Kljajević (Tara) 35,55, 2. Antonela Gazivoda (Orion) 35,44, 3. Kristina Kljajević (Tara) 32,76;

Bacanje kladiva (4kg): 1. Antonela Gazivoda (Orion) 36,02, 2. Vesna KLajević (Tara) 33,74, 3. Nora Selčanin (Orion) 33,45

Upiši se
Obavijesti o
0 komentara
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare