U subotu i nedjelju, 09. i 10. maja 2026. godine, na atletskom stadionu SC Topolica u Baru, u organizaciji Atletskog saveza Crne Gore, a pod pokroviteljstvom Ministarstva sporta i mladih Crne Gore, održano je 21. Prvenstvo Crne Gore u višebojima.
Na prvenstvu je nastupilo preko 130 atletičara iz atletskih klubova: Jedinstvo, Nikšić, Mornar, Sanja, Orion, Podgorica, Lovćen, Cetinje, Sparta, Dionis i Tempo.
Takmičenju su, ispred Atletskog saveza Crne Gore, prisustvovali generalni sekretar Milan Madžgalj, selektor reprezentacije Osman Erović, kao i članovi stručnog štaba reprezentacije Ivan Popović, Danijela Vojinović i Drago Musić.
Takođe, takmičenju je prisustvovao i direktor Direktorata za sport Ministarstva sporta i mladih Crne Gore, Zoran Jojić.
Najuspješniji klub na prvenstvu bio je AK Mornar iz Bara sa ukupno osvojenih 17 medalja, ispred AK Sanja sa sedam i AK Sparta sa četiri osvojene medalje.
Poseban rezultat ostvario je Sergej Martinović, član AK Cetinje, koji je u desetoboju za mlađe juniore osvojio 5601 bod, što je rezultat bolji od dosadašnjeg rekorda Crne Gore.