Ništa od prvog mjesta, sa Ortiđom za nokaut fazu

Prva prilika za osminu finala je propuštena, ali će sve odlučivati na svom terenu i imaće lak posao. Vaterpolisti Primorca izgubili su večeras od Panioniosa 8:5 i tako ostali bez šansi se se sa prvog mjesta plasiraju u nokaut fazu.

Kotorani u posljednjem kolu dočekuju Ortiđu koju su savladali u Sirakuzi 14:9, a za drugo mjesto i plasman među 16 najboljih ekipa potrebno im je da slave ili da ne izgube više od četiri gola razlike.

Što se večerašnjeg meča tiče Primorac je bio u igri nakon prve četvrtine i početkom druge, ali su onda Grci ubacili u brzinu više i serijom 6:1 poveli 8:3 (na kraju treće četvrtine) i prelomili meč.

Dva gola u večerašnjem porazu Primorca postigao je Nikola Marković, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Marko Gopčević, Marko Mršić i Tim Perov.

Posljednji meč u grupnoj fazi Primorac igra 9. decembra.