EPCG SUPERLIGA

Nova dupla kruna Novljanki bez izgubljenog seta

Odbojkašice Herceg Novog su na impresivan način odbranile titulu u crnogorskom šampionatu. Novljanke su u trećem meču finala plej-ofa maksimalnim rezultatom 3:0 (25:22, 25:22, 25:21) savladale Luku Bar i sa 3-0 u pobjedama se domogle četvrtog pehara u poslednje dvije sezone.

Ekipa iz Herceg Novog je u poslednje dvije sezone osvojila dvije duple krune bez izgubljenog seta. Baranke su u drugom periodu prijetile da bi mogle da budu prva ekipa koja će otkinuti set dominantnoj ekipi naše zemlje, ali nisu izdržale do kraja.

Činilo se da će domaće odbojkašice lako riješiti prvi set u svoju korist, ali tako nisu mislile Baranke. Nakon lošeg starta, izabranice Vladimira Milačića su se konsolidovale i prvi put izjednačile na 14:14.

Novljanke je poremetila povreda Diane Balai. Ruskinja je prilikom smeča pri rezultatu 14:11, nezgodno doskočila i povrijedila koljeno.

Kapitenka Dušanka Petrović je držala gošće u igri do rezultata 21:21, kada su Novljanke vezale dva poena. Pri rezultatu 23:22, Ralica Vasileva je prvo uspješno napala iz zone dva, a zatim Kristina Božović ispucala loptu u aut, pa su domaće povele u setovima.

Prvo vođstvo na utakmici, odbojkašice Luke Bar ubilježile su nakon tri vezana poena u drugom setu 3:2. Na talasu velikog samopozdanja Baranke su u jednom momentu stekle i četiri poena viška (14:10).

Tada su se probudile domaće, izjednačile na 14:14, nakon čega se igralo poen za poen. Izabranice Milorada Krunića su kao i u prvom periodu, drugi set prelomile u svoju korist sa dva vezana poena, na servis Tijane Tvrdišić za 23:21.

Sirene su nakon toga potpuno potonule, uzele su prvi poen u trećem setu, nakon čega je Herceg Novi serijom 11:0 trasirao put ka tituli.

HERCEG NOVI – LUKA BAR 3:0 (25:22, 25:22, 25:21)

Dvorana: SC Igalo. Gledalaca: 180. Sudije: Predrag Beljkaš i Milorad Delić.

HERCEG NOVI: Vonogova 5, Cenović (libero), Vasileva 17, Čabonenko 6, Jovović, Labović (libero), Tvrdišić 2, Vuković 12, Dragović,  Tuševljak, Balai 1, Jakušina 3, Lisičić 3, Jonjev 1. Trener: Milorad Krunić.

LUKA BAR: Petrović 10, Knežević, Kovač (libero), Šlestar 2, Pepđonović 6, Vitoria 3, Kuburović, Nikezić 2, Kruta 7, Božović 8, Tvrdišić, Berilažić. Trener: Vladimir Milačić.