Novak dopustio Rubljovu jedan set, a potom ga poslao kući

Branilac titule na Vimbldonu, Novak Đoković, plasirao se u polufinale ovogodišnjeg izdanja. Danas je drugi reket svijeta bio bolji od Andreja Rubljova – 3:1. Po setovima 4:6, 6:1, 6:4, 6:3.

Za srpskog tenisera ovo je 46 grend slem polufinale čime je izjednačio rekord Rodžera Federera.

Prvi set bio je dosta izjednačen. Prvi je do brejk prilika došao Novak – u šestom gemu je Rubljov spasio tri brejk prilike. Ipak, Đokoviću je koncentracija pala u finišu prvog seta, a ruski teniser je to iskoristio i poveo sa 1:0.

U drugom setu postojao je samo jedan čovjek na terenu – Novak Đoković. Počistio je Rubljova sa terena – 6:1.

Rus je uspio da prvi dođe do brejk prilika u trećem setu, ali nije ih iskoristio. Kako to obično biva protiv Novaka vrlo brzo je kaznio tu propuštenu priliku i došao do brejka. Do kraja je zadržao prednost brejka i u tom trenutku potpuno preokrenuo rezultat.

Četvrti – i posljednji set – Đoković je otvorio brejkom, a do kraja je slomio potpuno otpor rivala, došao do još jednog brejka i došao do pobjede.

Rival u polufinalu biće mu Janik Siner, sa kojim je prošle godine igrao u četvrtfinalu.