MASTERS MONTE KARLO

Novak nije blistao, ali je četvrtfinale obezbijedio

Najbolji teniser svijeta, Novak Đoković, plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu. Prvi reket svijeta je danas sa 2:0 savladao Italijana Lorenca Muzetija. Po setovima, 7:5 i 6:3.

Nije Novak u najboljoj formi, ali za sada, u uvodna dva meča još uvijek nije izgubio set. Danas je u prvom setu morao da preokreće situaciju s obzirom da je Muzeti odmah na startu uspio da mu oduzme servis. Tek u osmom gemu prvog seta uspio je da na pravi način napadne servis Italijana i vrati meč u egal.

Pri rezultatu 6:5 za Đokovića u prvom setu Muzetiju je zadrhtala ruka i još jednom je prokockao servis za vođstvo srpskog tenisera od 1:0.

Čak pet brejkova viđeno je u drugom setu. Novak je prvi zadao udarac i poveo sa 2:0, Muzeti potom odmah uzvraća i smanjuje na 2:1, ali Đokovića to nije mentalno slomilo pa je i on uzvratio identično i poveo sa 3:1.

Imao je sigurno vođstvo sve do sedmog gema drugog seta kada ponovo ispušta svoj servis. Međutim, scenario je bio identičan kao na startu seta. Već u narednom servis gemu Muzetija vraća prednost brejka i dovodi sebe na korak od četvrtfinala (5:3). U posljednjem gemu odservirao je bez greške i plasirao se u narednu rundu.

U četvrtfinalu čeka ga Australijanac, Aleks de Minor koji je 11. igrač svijeta.