Novak zavisi od Sinera

Nastup prvog tenisera svijeta, Novaka Đokovića u polufinalu Završnog mastersa u Torinu zavisi od Janika Sinera!

Srpski teniser je savladao Huberta Hurkača sa 2:1 (7:6, 4:6, 6:1), ali iako ima dvije pobjede u Zelenoj grupi, dalje ga vodi samo pobjeda Italijana nad Holgerom Runeom. Razlog je što je Stefanos Cicipas u drugom kolu predao meč Runeu u trećem gemu pa je Danac službeno, maksimalnim rezultatom upisao trijumf i u slučaju večerašnje pobjede imaće bolji set-količnih od Novaka. Problem može biti što je Siner već u polufinalu, kao i Danil Medvedev iz druge grupe.

Đoković je prije meča znao da će mu za siguran prolazak među četiri najbolja trebati pobjeda bez izgubljenog seta.

Hurkač, koji je odigrao samo ovaj meč na turniru, pošto je “upao” kao zamjena za Cicipasa, do sredine trećeg seta do maksimuma je koristio svoje najjače oružje – servis. Upisao j e u prvom setu 10 aseva u prvom setu. Bio je siguran i Đoković, pa nije viđena nijedna brejk lopta. Odlučivao je potom taj-brejk, u kojem je srpski teniser maksimalno iskoristio sve poklone svog rivala i poveo 1:0 u setovima.

Prvi brejk viđen je u petom gemu drugog seta, a napravio ga je Hurkač. Đoković je poslije jednog proklizavanja odmahivao glavom, brzo je bio na 0:30. Potom je Poljak odlično riternirao i imao je tri vezane brejk lopte. Dupla servis greška Novaka značila je kraj gema. Do kraja seta su oba tenisera ljubomorno čuvala svoj servis i Nole je znao da će iako dobije meč zavisti od Sinera.

Odlučio je da uradi sve što je do njega. Do prvog brejka na meču prvi reket svijeta došao je tek u četvrtom gemu trećeg seza. U dugoj razmjeni, kaznio je Hurkača za prerani izlazak na mrežu i stekao dvije brejk lopte. Prvu je ponovo spasio as servisom Poljak. Drugu je iskoristio Novak.

Hurkač više nije imao šta da traži, Novak mu je u šestom gemu ponovo oduzeo servis i potom priveo meč kraju na svoj servis.