Novi Beograd prvi finalista Lige šampiona

U prvom polufinalnom meču vaterpolo Lige šampiona, sjajnu predstavu pružili su igrači Barselonete i Novog Beograda, a nakon boljeg izvođenja peteraca plasman u finale ostvarili su Beograđani koji su slavili sa 12:10 (8:8 u regularnom dijelu)

Samo dva gola, po jedan u obije mreže, u prvih osam minuta dovoljno govori o koliko se tvrd meč igrao. U drugoj četvrtini katalonska ekipa stigla je do četiri pogotka pa je na odmor otišla sa prednošću od 5:3.

Domaćin turnira je odigrao dobro u nastavku, stegao odbranu da bi primili samo jedan gol u trećoj dionici a postigli četri. U poslednjoj četvrtini ujednačeno sa obije strane, a drama u finišu je u poslednjoj sekundi dostigla vrhunac kada je Barseloneta imala šut za pobjedu, ipak lopta je pogodila stativu.

Uslijedila je penal serija u kojoj su bolje izvodili igrači Novog Beograda i slavili sa 4:2 u seriji.

Kod Barselonete najefikasniji su bili Alberto Munjariz sa tri, i Felipe Perone i Mark Larumbe sa po dva pogotka. Naš Dušan Matković postigao je jedan gol.

U pobjedničkoj ekipi, dobar timski učinak. Duško Pijetlović je imao dva pogotka i bio najbolji strijelac tima. Strahinja Rašović, Alvaro Granados, Radomir Drašović, Nikola Jakšić, Angelos Vlahopulos, Dimitrios Skumpakis postigli su po jedan.

Novi Beograd će u finalu igrati sa boljim iz duela Pro Reko Vuljagmeni koji je na programu od 20 časova.