KUP CRNE GORE ZA ODBOJKAŠE

Odbojkaši Budve velikim preokretom odbranili pehar

Foto: OSCG

Muško finale Kupa Crne Gore imalo je manje neizvjesnosti nego žensko – Budva je nastavila dominaciju i nakon preokreta pobijedila Budućnost 3:1 (25:27, 25:23, 25:22, 25:14).

Djelovalo je da su odbojkaši Budućnosti ekstra motivisani nakon prvog pehara odbojkašica, pošto su osvojili prvi set finala u Podgorici i izgledali sjajno, ali je Budva pokazala sav kvalitet i dobila treći derbi u nizu.

Nakon što je uspjela da izjednači poslije velike borbe sa 25:23, potom da preokrene sa 25:22, Budva je bila dominantna u četvrtom setu i došla do osmog vezanog Kupa. U četvrtom setu nije bilo drame, rano je Budva stekla veliku prednost i lako riješila pitanje pobjednika.

Branilac trofeja je do prvog pehara u sezoni predvodio kapiten Balša Radunović sa 17 poena, 16 je osvojio korektor Lazar Dodić, a čak 11, sa značajnijom minutažom u završna dva seta, U18 reprezentativac Vuk Stanojević.

“Jako sam zadovoljan sa završetkom utakmice. Jeste da nismo u najboljem ritmu krenuli, ali kada se sve sabere završeno je u našu korist što je jako bitno. Posebno što smo na neki način igrali na domaćem terenu Budućnosti. Naravno, ima još da se radi, da se analizira. Čestitam mojim momcima na hrabrosti i donošenju dobrih odluka u teškim momentima”, rekao je trener Budve, Miljan Bošković.

Kod Budućnosti Aleksa Nikolić je bio najefikasniji sa 13 poena, 12 je osvojio kapiten Jovan Delić, a 11 Marko Sinđelić.

Trener Podgoričana Dejan Radić kazao je da se Budva bolje snašla u dugim i neizvjesnim poenima u kojima nije bilo previše kvalitetne odbojke.

“Čestitao bih Budvi na trofeju. U teškoj utakmici koja je bila sa dugim i neizvjesnim poenima, ne toliko kvalitetne odbojke oni su se bolje snašli i zasluženo pobijedili. Na nama je da naučimo lekciju, da nastavimo da radimo i da se pripremimo za plej-of”, istakao je šef struke Budućnosti.

Bio je ovo drugi meč za pehar između Budve i Budućnosti ove sezone – nakon Superkupa Crne Gore, koji je pripao Budućnosti, sastali su se i u finalu Kupa, a u EPCG Superligi oba tima stigla su do polufinala.

Foto: OSCG

Pehar osvajaču Kupa i kapitenu Budve Balši Radunoviću uručio je predsjednik Odbojkaškog saveza Crne Gore (OSCG) Nikola Kažić.

“Teška utakmica na bukvalno gostujućem terenu za nas. Budućnost je imala na tribinama prednost, a i igrali su mnogo više u ovoj sali. Na kraju je prevagnulo na našu stranu. Jako sam ponosan na naše momke i stručni štab što smo osvojili ovaj trofej. Očekuje nas ono najbitnije, a to je borba za prvenstvo. Očekujem da i tu odbranimo titulu”, kazao je Radunović.

Foto: OSCG

Nagradu za MVP-a finala primaču servisa Budvana, Balši Radunoviću, dodijelio je selektor muške reprezentacije Crne Gore Ivica Jevtić.

Foto: OSCG

Zlatne medalje članovima ekipe i stručnog štaba Budve dodijelile su članica UO OSCG Nevena Terzić i generalni sekretar OSCG Ivan Bošković.

Foto: OSCG

Srebrne medalje odbojkašima Budućnosti i članovima stručnog štaba uručili su član UO OSCG Petar Vukčević i direktor muških selekcija u OSCG Ivan Ječmenica.

Foto: OSCG

Plaketu finalisti, OK Budvi i kapitenu podgoričkog tima, Jovanu Deliću, uručio je predsjednik Skupštine OSCG Milan Franović.

“Imali smo na startu energiju i to se vidjelo. Prvi set je bio sa dosta grešaka naših, ali smo opet pobijedili. Drugi je bio u egalu, ali energija naša nije bila na nivou na kojem je inače. Pali smo, moramo da analiziramo neke naše greške, previše emotivnosti na terenu, moramo na tome da radimo. Moramo da treniramo, nije dovoljno za titulu Kupa. Sada ide plej-of i nadam se da ćemo se iz ovoga podići, izaći jači i osvojiti šampionat”, podvukao je Delić nakon meča.

Foto: OSCG

Priznanja službenim licima muškog finala, sudijama Jeleni Mitrović i Sonji Simonovskoj, kao i supervizoru Anki Ivanović dodijelila je direktorica ženskih reprezentativnih selekcija OSCG Ksenija Božović.