ŠKOLSKE SPORTSKE IGRE / MINI ODBOJKA

OŠ Jugoslavija najbolja u obje konkurencije

Foto: ŠSI

U organizaciji Crnogorskog školskog sportskog saveza, u Baru je održano Državno prvenstvo 43. školskih sportskih igara u mini odbojci za učenike i učenice osnovnih škola.

Takmičenje je okupilo po tri najbolje ekipe uz tri regije, koje su plasman na završnicu izborile kroz školska, opštinska i regionalna takmičenja. Igralo se po sistemu svako sa svakim kroz tri kola, a završnica je održana u Osnovnoj školi Jugoslavija.

U obje konkurencije su se titulom šampiona okitili učenici i učenice domaćina završnice – OŠ Jugoslavija, i to obje ekipe bez izgubljenog seta.

U muškoj odbojci učenici profesora Vladana Jovanovića su iza sebe ostavili OŠ Novka Ubović iz Podgorice, koju je sa klupe predvodio profesor Dejan Caković i trećeplasiranu OŠ 9. maj iz Sutivana kod Bijelog Polja, čiji je trener profesor Dragan Mašković.

Bjelopoljski odbojkaši su za jedno mjesto pokvarili prošlogodišnji plasman, pošto su lani bili srebrni.

SEMAFOR / 1. kolo: 9. maj – Novka Ubović 1:2 / 2. kolo: 9. maj – Jugoslavija 0:2 / 3. kolo: Novka Ubović – Jugoslavija 0:2

PLASMAN / 1. Jugoslavija, 2. Novka Ubović, 3. 9. maj

Foto: ŠSI

U konkurenciji odbojkašica bez premca su bile učenice profesora Gorana Kankaraša, koje su oba svoja rivala savladale maksimalnim rezultatom. Srebrna medalja pripala je OŠ Dušan Korać iz Bijelog Polja, čiji je trener profesor Damir Kalić, dok su se na najniži stepenik pobjedničkog postolja popele bronzane odbojkašice OŠ Milord Musa Burzan iz Podgorice, koje je sa klupe predvodio profesor Vukašin Boljević.

SEMAFOR / 1. kolo: Dušan Korać – Jugoslavija 0:2 / 2. kolo: Milorad Musa Burzan – Dušan Korać 0:2 / 3. kolo: Milorad Musa Burzan – Jugoslavija 0:2

PLASMAN / 1. Jugoslavija, 2. Dušan Korać, 3. Milorad Musa Burzan

Državno prvenstvo u mini odbojci još jednom je pokazalo veliki značaj školskog sporta i promocije zdravih stilova života među učenicima. Takmičenje je proteklo u sportskom i fer-plej duhu, a učenici su demonstrirali visok nivo odbojkaškog znanja, timskog rada i sportskog ponašanja.

Čestitke svim učesnicima, profesorima i organizatorima na uspješno realizovanom Državnom prvenstvu školskih sportskih igara u mini odbojci“, rekao je profesor Budimir Vukićević, predsjednik Crnogorskog školskog sportskog saveza.

Upiši se
Obavijesti o
0 komentara
S najviše glasova
Najnovije Najstarije
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare