OLIMPIJSKE IGRE / VATERPOLO

Osveta Barakuda

Četvrtfinale je najbitnija utakmica na svakom takmičenju. Zna to dobro selektor hrvatskih vaterpolista Ivica Tucak. Njegovi izabranici su zauzeli četvrtu poziciju u A grupi, ali su u borbi za polufinale odigrali najbolju utakmicu i pobijedili lidera B grupe Španiju rezultatom 10:8 (2:0, 4:3, 2:2, 2:3).

Barakude su odbranom praktično ugasile Felipea Peronea i drugove. Evropski šampioni su prvi gol postigli tek nakon 10 i po minuta igre. Kockasti su poslije pogotka Anta Vukičevića u 15. minutu došli do maksimlana četiri gola viška (6:2).

Furija se nije predavala, prilazila je tri puta na na minus jedan. Poslednji put nakon gola Migela De Tora, na četiri minuta i 12 sekundi do kraja utakmice.

Ispostavilo se međutim da je to bilo sve od Španaca. Tačku na meč stavio je Konstantin Harkov, tri minuta i 24 sekundi prije poslednjeg zvuka sirene.

Zajedno sa Rusom su Maro Joković i Loren Fatović postigli po dva gola za Hrvatsku koja se tako revanširala Špancima za poraz u finalu Evropskog prvenstva u Zagrebu.

Isti učinak imali su Alberto Munariz, Bernat Sanauđa i Alavaro Granados u redovima Španije.

Barakude će u polufinalu igrati sa pobjednikom duela između Italije i Mađarske.