OSVETA! Kraljica Afrike svrgnula sa trona šampionku Vimbldona!

Žaber se revanširala Ribakinoj, FOTO: Twitter

Teniserka iz Tunisa Ons Žaber plasirala se u polufinale Vimbldona nakon što je u velikoj borbi od tri seta i skoro dva sata igre uspjela da savlada Elenu Ribakinu koja je branila tron u Londonu, po setovima 6:7, 6:4, 6:1.

Na taj način se igračica iz Afrike revanširala Moskovljanki koja nastupa pod zastavom Kazahstana za poraz u prošlogodišnjem finalu Vimbldona. Ribakina je tada slavila u tri seta…

Odličan meč na Centralnom terenu, po dva brejka u prvom setu. Imala je Žaber idealnu situaciji da završi prvu dionicu meča u svoju korist na servis je imala set loptu, ali Ribakina je dokazala šampionski kvalitet napravila brejk i bolje odigrala u taj-brejku: 5:7.

Atomski tenis i u drugom setu, a stiče se utisak da je taj period meča odlučio peti gema kada je predstavnica Tunisa tri puta spašavala brejk loptu, a onda u desetom gemu stigla do izjednačenja u setovima.

Snažnije i energičnije djelovala je Žaber u odlučujućoj dionici meča, nanizala tri gema, Ribakina je potpuno pala, Tunišanka ju je dotukla još jednim brejkom i veliko slavlje moglo je da počne.

Osim poraza u finalu Vimbldona prošle godine od Ribakine, fantastična Žaber, jedna od omijenih djevojaka na WTA turu, igrala je i finale US Opena gdje je u Njujorku bila jača Iga Švjontek.

Kartu za novo finale Vimbldona Ons Žaber tražiće preko Arine Sabalenke koja je ranije pobijedila Medison Kiz.