VATERPOLO RL / 2. KOLO

Otupila napadačka oštrica – poraz Jadran u Šapcu

Ivović imao priliku za peterce, Foto: Vuk Ilić / PVK Jadran

Pauza od 15 dana bez utakmica očigledno nije prijala vaterpolistima Jadrana koji su u 2. kolu Premijer regionalne lige poraženi na gostovanju Šapcu – rezultatom 6:5 (0:1, 3:3, 2:0, 1:1).

Za razliku od starta regionalnog takmičenja, kada su na Škveru savladali jednog od favorita za trofej, zagrebačku Mladost, a prije toga u Dubrovniku preko Juga, Barselone, Dinama iz Bukurešta i Banja Luke obezbijedili plasman u Ligu šampiona, napada Novljana večeras je u potpunosti stao, pogotovo u drugom poluvremenu.

Da će biti tvrdo u Mačvi pokazalo je uvodnih osam minuta, nošeni glasnom podrškom sa tribina, vaterpolisti Šapca su pristupili čvrstoj igri sa dosta kontakta, ali je Jadran postigao jedini gol u prvoj dionici meča – Vuk Milojević je pogodio poslije sedam minuta igre.

Crnogorski predstavnik je drugi kvartal otvorio pogotkom Jovana Vujovića, +2 je egzekucijom održao i prekaljeni Aleksandar Ivović, ali je sa dva gola Ognjen Stojanović poravnao. Ipak, minimalnu prednost pred poluvrijeme Jadran stiče golom Đorđa Lazića.

U trećoj četvrtini, kao da je tim Vladimira Gojkovića ostao bez svježine i tempa, promašio je peterac Aleksandar Ivović, a to kaznio crnogorski reprezentativac u kapici Šapca – Aljoša Mačić za 4:4. Delirijum na trbinama Gradskom bazena nastao je kada je Andrija Korać preokrenuo na 5:4.

Dugo se igralo bez gola i u odlučujućih pet minuta, sve dok talentovani Matija Sladović nije odlično uplivao pred gol Šapčana i poravnao na 5:5. Ipak, na 35 sekundi do kraja Šabac koristi igrača više i snažnim udarcem Mihajla Repanovića stiže do prednosti. Napad za izjednačenje imao je Jadran, odlično se Aleksandar Ivović oslobodio čuvara, primijetio ga je Vasilije Radović, ali je legendarnom Leki iskliznula lopta iz ruke i Šabac je, nakon plasmana u grupn fazu Evrokupa, stigao do još jednog velikog rezultata.

Dakle, po jedan gol za Jadran postigli su Ivović, Vujović, Lazić, Milojević i Sladović. Bez pogotka je meč završio Dmitri Holod, koji je na nedavnom kvalifikacionom turniru za Ligu šampiona bio najefikasniji vaterpolista Novljana.

Nema vremena za analizu, već je naredna stanica Francuska – Jadran u srijedu gostuje Marseju, u 1. kolu elitnog klupskog takmičenja.