VLADIMIR GOJKOVIĆ

“Ovakav pristup i energiju da zadržimo i da pobjedu tražimo u sljedećim mečevima”

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore porazom je otvorila Olimpijske igre u Parizu. Ajkule su sa 11:8 poražene od aktuelnog svjetskog prvaka Hrvatske.

Poslije utakmice selektor Vladimir Gojković rekao je da su lične greške bekova bile problem koji je opteretio njegovu ekipu. Ipak, zadovoljan je energijom i pristupom.

Osim tog početka gdje smo loše reagovali i brzo ušli u lične greške sa bekovima, to nas je opteretilo zadovoljan sam ekipom i kakvu je energiju imala i želju da se vrati u meč. Definitivno su prelomile te dvije-tri sutacije sa igračem više na kraju treće i početkom četvrte četvrtine koje nismo iskoristili da se vratimo u meč. Zadržali smo energiju i zajedništvo što je bitno, poraz kao poraz da zaboravimo, ali ovaj pristup je nešto što treba zadržimo i da tražimo pobjedu u sljedećim jakim utakmicama“, započeo je Gojković.

Poslije detaljnije analize moći će nešto konkretnije da kaže gdje je njegov tim tačno griješio.

Imali smo neke pogrešne procjene u momentima kad smo mogli da smanjimo. Određeni broj igrača je igrao i veću minutažu nego inače što igra zbog ličnih grešaka ostalih. Ali kad napravimo analizu mogu da napravim detaljniju procjenu svega“.

U utorak od 19 časova i 30 minuta Ajkule će igrati protiv Grčke. Gojković ističe da je u pitanju izuzetna ekipa koja igra slično kao Hrvatska.

Izuzetna ekipa, spremićemo se, imamo dva dana da prekomponujemo stvari. Slična su ekipa kao i Hrvatska, na isti način baziraju igru, veliki broj individualaca. Tako da idemo sa ovom energijom i mislim da možemo“, zaključio je Gojković.