Ovako je izgledao Đokovićev i Alkarazov put do finala

Čitav teniski, a i velika većina sportskog svijeta danas je fokusirana na London i Centralni teren Vimbldona.

U velikom finalu sastaće se Novak Đoković koji juri osmu titulu na londonskoj travi i Karlos Alkaraz kojem je ovo prvo finale na Vimbldonu.

>>>SUDAR GALAKSIJA: Za titulu, za istoriju, za ATP broj 1

I jedan i drugi prikazali su vrhunski nivo tenisa na putu do meča za trofej i može se reći da se u finalu nalaze dvojica igrača koja su prikazala daleko najviše na turniru.

NOVAK ĐOKOVIĆ

Prvi protivnik čovjeka koji danas juri 35. uzastopnu pobjedu na Vimbldonu bio je Pedro Kačin. Poslužio je Argentinac Novaku kao dobar sparing partner – za nešto malo više od dva sata meč je bio završen.

U drugom kolu sačekao ga je Džordan Tompson. Australijanac je specijalista za travu, ali to mu nije pomoglo ni da dođe do brejk prilike u tri seta koliko je odigrao protiv Đokovića.

Srpska mašina nastavila je da melje i u trećem kolu gdje je protivnik bio Sten Vavrinka. Nekadašnji treći igrač svijeta jednostavno nije bio dostojan protivnik – 6:3, 6:1, 7:6, za dva sata i 10 minuta igre.

Od osmine finala krenuli su ozbiljni protivnici i to se osjetilo. Možda i najteži meč Đoković je imao u ovoj rundi. Protivnik je bio Hubert Hurkač. U meču koji se igrao dva dana Poljak je uspio da uzme jedan set Novaku, ali u ključnim momentima tajbrejkova u prvom i drugom setu ruka mu je zadrhtala.

Andrej Rubljov u četvrtfinalu je jedini čovjek koji je na ovogodišnjem Vimbldonu vodio protiv Đokovića. Rus je odlično otvorio meč i poveo sa 1:0. Međutim, od tog momenta prosto je počišćen sa terena. Novak je ubacio u brzinu više, a Andrej nije imao odgovor.

Posljednja prepreka pred finale bio je Janik Siner. Momak koji je prošle godine pošteno namučio Novaka (bilo je 3:2) ovoga puta nije uspio da dođe ni do seta. Ipak, nije da nije imao svoje prilike, ali ponovo je u ključnim momentima Đoković bio bolji. Nije Italijanu pomogla ni publika koja se oštro okrenula protiv srpskog tenisera, a zna se da kada je on u pitanju to ga čini samo još boljim.

KARLOS ALKARAZ

Prvi reket svijeta je u prvom kolu protutnjao. Za manje od dva sata na terenu slavio je protiv Žeremija Šardija (3:0) i tako Francuza poslao u penziju.

Nije bilo problema za Karlitosa ni u drugom kolu. Sa laganih 3:0 pao je i Aleksander Miler.

Prve trzavice na turniru Španac je osjetio u trećem kolu. Nikolas Đari je uspio da mu oduzme jedan set, ali ništa više od toga.

Osmina finala donijela je Alkarazu susret sa Mateom Beretinijem, finalistom Vimbldona iz 2021. godine. Nije dobro počeo – Italijan je poveo sa 1:0 i činilo se da bi Karlos mogao da ima mnogo problema. Ipak, uspio je Alkaraz da pronađe dobitnu formulu i da potom u naredna tri seta počisti Beretinija sa terena.

U četvrtfinalu protivnik mu je bio njegov vršnjak – Holger Rune. Očekivao se meč pun napetosti, dobrih poteza i drame. Međutim, završilo se za manje od dva i po sata rutinskom pobjedom Alkaraza.

I onda polufinalu gdje je u potpunosti demonstrirao silu. Prosto je počistio sa terena Danila Medvedeva – 3:0 za svega sat i 50 minuta igre.