Perković: Izgoreli smo u velikoj želji. Gojković: Nemam kome šta da zamjerim

Lavovska borba nije nagrađena pobjedom. Vaterpolisti Crne Gore su uspjeli da se vrate u egal nakon lošeg starta četvrtfinalnog duela, bili blizu plasmana među četiri najbolje reprezentacije na planeti. Na kraju su se ipak radovali Grci (10:9).

Selektor “ajkula” Vladimir Gojković na kraju nije ima šta da zamjeri svojim izabranicima.

Velika borba, velika želja, izvrsno odigrane poslednje dvije četvrtine, sa fantastičnom odbranom. Vratili smo se nakon lošijeg početka u utakmicu. Dominirali smo u drugom poluvremenu iako smo imali ogromni broj igrača manje. Nemam kome šta da zamjerim. Pokazali su naši momci da mogu da igraju sa najboljima, da ulazimo u te mečeve kao ravnopravan rival. Ostaje veliki žal što nismo prošli u polufinale, sada moramo da uradimo sve da se oporavimo pred utakmice za plasman od 5. do 8. mjesta“, rekao je Gojković.

Miroslav Perković je mogao da izraste u heroja. Udarac centra Novog Beograda u poslednjem napadu je međutim završio na prečki.

Dobar meč sa lošim epilogom po nas. Bili smo blizu, u egalu cijelu utakmicu, ali su Grci imali više sreće. Presudio je jedan šut, koji je otišao u njihovu korist. Skubakis je na startu poslednjeg minuta pogodio iz mrtvog ugla, dok sam ja pogodio prečku sa stative u poslednjem napadu. Mogli smo i bolje. Iskreno, možda smo pregoreli u velikoj želji. Počevši od mene, samo smo pričali o polufinalu poslednji dan i po“, rekao je Perković.

Miško smatra da njegovi saigrači treba da nastave takmičenje sa visoko uzdignutim čelom.

Pobijedili smo evropskog prvaka Hrvatsku u osmini finala, zaslužili makar remi i peterce protiv olimpijskog viceprvaka. Moramo biti zadovoljn, iako možemo još više i bolje. Nadam se da ćemo to pokazati u narednim akcijama“, zaključio je Perković.