PRIJATELJSKI MEČ

Pobjeda Ajkulica, sljedeća provjera protiv Španije

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore savladala je Holandiju 10:6 (4:1, 1:0, 2:3, 3:2), u prvom meču u Kotoru, koji se igra u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo.

Jedino što su Lale uspjele da urade na večerašnjem meču u drevnom gradu je da preko Van der Doberšterna izjednače na 1:1 u prvom mintutu.

Nakon toga, naši momci su ostavili rivala tačno 19 minuta i 16 sekundi bez gola, pa su sa šest vezanih pogodoka riješili pitanje pogodaka sredinom treće četvrtine (7:1).

Došlo je poslije toga, očekivano, do opuštanja, gosti su u poslednjoj četvrtini prišli na 8:5, ali su Balša Vučković i Nikola Petrović potpisali ubjedljivu pobjedu.

Strahinja Gojković, Srđan Janović i Balša Vučković postigli su po dva gola, Stefan Vraneš, Tim Perov, Ognjen Morčanin i Nikola Petrović po jedan.

Mlade Ajkule će sjutra od 19 i 15 igrati protiv Španije.