KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA

Pobjeda Novljana vrijedna elite

Vaterpolisti Jadran m:tel-a savladali su Jug 14:12 (3:5, 5:1, 4:3, 2:3) i tako praktično obezbijedili plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

Ekipi Vladimira Gojkovića potrebno je da do kraja kvalifikacionog turnira u Dubrovniku dođu do pobjeda nad Dinamom iz Bukurešta i Barselonom u narednim danima, a to sada djeluje kao sasvim realno s obzirom da je na papiru Jug uz crnogorskog predstavnika daleko najkvalitetniji tim u ovoj grupi.

Ovo znači da će Crna Gora ove sezone gotovo sigurno imati dva predstavnika u eliti s obzirom da je Primorac kao šampion direktno obezbijedio plasman.

Golom Danila Radovića momci sa Škvera otvorili su utakmicu. Međutim, peterac Marka Žuvele i pogodak Rina Burića donijeli su prvo vođstvo domaćem timu u 3. minutu utakmice.

Igra sa igračem više pravila je razliku od početka. Crnogorski vicešampion nije uspijevao da realizuje napade u kojima je imao igrački višak, dok je na drugoj strani to funkcionisalo veoma dobro. Poslije osam minuta igre Jug je vodio rezultatom 5:3.

Jadran je savršeno odigrao drugu dionicu, posebno defanzivno. Uspjeli su da zaustave napad Juga i da serijom 3:0 koja je krunisana pogotkom Dmitrija Holoda u 14. minutu povedu sa 7:6 što je bila prva prednost Novljana još od gore spomenutog prvog minuta.

Dobra odbrana ekipe Vladimira Gojkovića unervozila je Gospare u finišu prvog poluvremenu. Aleksandar Ivović je poslije tajmauta pogodio za 8:6 na 45 sekundi do kraja druge dionice i tako produžio seriju Jadran na 4:0 kojom je i zaključen prvi dio igre.

Na savršen način, golom Holoda, otvoreno je i drugo poluvrijeme, pa je Jadran otišao na opipljivih +3 (9:6). Seriju našeg predstavnika prekinuo je Maro Joković golom. Sredinom treće dionice dogodio se i jedan prekid – na bazenu u Dubrovniku je nestalo struje.

Poslije 15-ak minuta pauze meč je nastavljen i to kako – golom Vasilija Radovića za povratak crnogorskog vicešampiona na +3 (10:7). Vasilija je prekid očigledno posebno inspirisao pa je sa svoja tri vezana gola održavao prednost svog tima sve do kraja trećeg perioda meča.

Čini se da je sve dileme po pitanju pobjednika utakmice na nešto manje od tri minuta riješio Dimitri Holod. Rus je pogodio za 14:11 i trasirao put ka velikom trijumfu Novljana.

Najefikasniji u timu Jadrana bio je Holod sa četiri gola. Jedan pogodak manje upisao je Vasilije Radović, a Vuk Milojević je mrežu Juga zatresao dva puta. Po jednom u strijelce su se upisali: Uroš Vučurović, Danilo Radović, Đorđe Lazić, Aleksandar Ivović i Matija Sladović.

Rino Burić je bio najbolji u redovima Juga sa tri pogotka. Po dva puta su se upisali Marko Žuvela, Maro Joković i Vlaho Pavlić.