Pobjeda za srećan put u Fukuoku

Vaterpolisti Crne Gore savladali su Francusku 15:13 (4:3, 3:3, 3:3, 5:4) u poslednjoj provjeri pred odlazak u japanski Kašivazaki, gdje će trenirati sve do puta na Svjetsko prvenstvo u Fukuoki.

Nisu najbolje domaći otvorili utakmicu na Škveru, Aleksandre Bue im je zadavao mnogo problema i donio “trikolorima” dva gola viška.

Miroslav Perković je razgrnuo odbranu rivala na dva metra i pogodio mežu, zatim Aleksa Ukropina iz kontre izjednačio na 2:2 već na isteku drugog minuta.

Poslednje vođstvo gosti su imali poslije trećeg gola Buea u trećem minutu.

Vuk Drašković i Jovan Vujović donijelu su preokret, nakon čega se igralo gol za gol, sve do finiša druge i starta treće četvrtine, kada su Vasilije Radović i Drašković donijeli prvi put dva gola prednosti našim vaterpolistima (8:6).

Drašković (foto: Vuk Ilić)

Najbolji francuski igrač u večerašnjem meču, Bue, zaradio je u tim momentima direktan crveni karton i nazirala se druga pobjeda “ajkula” u tri dana nad Francuzima, pogotovo kada je Vujović na pet minuta i 15 sekundi do kraja donio najvećih plus tri (12:9).

Ipak, nije moglo bez drame. Domaći su primili tri gola za svega minut i 40 sekundi i kao da je sve počelo od nule (12:12).

Kada je trebalo, “isplivao” je Ukropina. Novi vaterpolista Panionisa je sa dva gola, uz pomoć Vasilija Radovića “zatvorio” utakmicu (15:13), 79 sekundi prije kraja.

Averka (foto: Vuk Ilić)

Po “het-trik” su za “ajkule” upisali Vasilije Radović, Drašković i Ukropina. Po dva puta su mrežu tresli Vujović i Bogdan Đurđić, dok su se u listu strijelaca upisali još Perković i Averka.

Najefikasniji u redovima Francuske bili su Bue i Enco Kas sa po tri pogotka. Remi Sodadije i Kanovas su postigli po dva, a Duje Živković, Do Karno i nekadašnji crnogorski reprezentativac Ugo Kruzija po jedan gol.