GOLBAL / NIKŠIĆU BRONZA U BELGIJI

“Ponosni na rezultat i ostvareni cilj – plasman na klupsko prvenstvo svijeta”

Bronzanom medaljom golbalisti Nikšića završili su nastup na finalnom turniru Lige evropskim šampiona u belgijskom Blakenbergu.

Nakon poraza u polufinalu od litvanskog Šaltinisa 9:5, crnogorski predstavnici pobijedili su Njemački Čemnicer 11:3 u meču za treće mjesto, čime su obezbijedili odličje oko vrata. Dobar početak krunisao je vođstvom od 7:0 i praktično već tada riješio pitanje pobjednika. Čemnicer nije imao rješenje za odbranu rivala, prvi gol postigao je u posljednjim sekundama prvog poluvremena iz penala, a iz igre tek u 14. minutu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nikola Nikolić sa pet, dok su po tri gola postigli Marko Nikolić i Matej Ledinek.

Trener Nikola Čurović kazao je da mora biti zadovoljan ostvarenim rezultatom i da je ostvaren prvi cilj – plasman na klupsko prvenstvo svijeta.

“Moramo biti ponosni na rezultat, iako sam se potajno nadao sjajnijoj medalji. Boljeg rezultata koštala nas je promjenjiva igra i rezultati u grupi i osvojeno drugo mjesto. U polufinalu smo izgubili od dvostrukog uzastopnog prvaka Evrope, iako smo odlično počeli meč. U borbi za treće mjesto bili smo bolji od Čemnicera i zasluženo osvojili medalju”, naglasio je Čurović.

Plasmanom među najbolje tri evropske ekipe obezbijedili su plasman na klupsko prvenstvo svijeta, koje se naredne godine održava u finskom Espu.

To je drugo odličje nikšićkom global klubu u Ligi šampiona, nakon finala 2022. godine u Roštoku.