Poraz na startu: Budva uzela set, ali nije mogla do iznenađenja

Odbojkaši Budve izgubili su od Kapošvara 3:1 (18:25, 28:26, 18:25, 14:25) u prvom kolu prve runde kvalifikacija za Ligu šampiona.

Izabranici Miljana Boškovića su u Burgasu, gdje se igra turnir prve runde, odigrali dobar meč na momente, a posebno su bili na nivou u drugom setu u kojem su slavili nakon žestoke borbe.

Za nešto više nijesu imali snage, mađarski šampion je bio jači i kvalitetniji. U prvom setu Budvani su bili u igri do polovine tog perioda, ali su onda dozvolili rivalu da serijom 6:2 ode na 19:13 i do kraja mirno stigne do vođstva u setovima.

Drugi set viđena je nevjerovatna odbojka. Budva je povela 15:14, imala 20:17, a od rezultata 20:20 viđena je nevjerovatna rezultatska klackalica. Nije crnogorski šampion iskoristio prvu setu loptu kod 24:23, uspio je potom da spasi kod 24:25 za Kapošvar, pa i kod 26:25. Vezao je tri poena i došao do izjednačenja.

Ta dramatična završnica kao da je iscijedila mladu ekipu Budve koja u naredna dva seta nije mogla da ugrozi Mađare. U oba seta Kapošvar je u ranoj fazi stigao do velike prednosti, to je značilo da Budvani moraju da jure, ali snage za tako nešto nijesu imali.

Najefikasniji u redovima naše ekipe bio je Benjamin Hadžisalihović sa 13 poena, dok su po 12 upisali Lazar Dodić i Balša Radunović.

Ubjedljivo najbolji pojedinac meča bio je nevjerovatni Arpad Baroti koji je upisao 31 poen i vodio Burgas to trijumfa.

Budva sjutra od 17 i 30 igra protiv Strumice, dok će u nedjelju od 20 sati igrati protiv domaćina Burgasa.