Potop Primorca

Vaterpoliste Primorca je i poraz od četiri gola razlike od Ortiđe vodio u osminu finala Evro kupa. Međutim, nije večeras bilo veče crnogorskog viceprvaka. U Kotoru su Italijani slavili sa 18:12 (3:2, 6:4, 5:2, 4:4) i uz Panionios iz D grupe napredovali među 16 najboljih klubova drugog po snazi evropskog klupskog takmičenja.

Izabranici Zorana Maslovara su poveli 1:0 preko Nemanje Vica, a nakon pogotka istog igrača za 2:2 predali su kljčeve utakmice u ruke protivniku.

Jusuke Inaba, Andrea Kondemi i Sebastijano Di Lućano odveli su na plus tri (5:2) Sicilijance, koji su nakon serije 5:0 u trećem minutu treće četvrtine došli do velikih 13:6.

Maslovar je pokušao sve kako bi razdrmao ekipu, pa je čak i na gol umjesto iskusnog Aleksandra Kralja poslao Dragoljuba Ćetkovića.

Prazan hod domaćih od pet i po minuta prekinuo je kapiten Marko Gopčević.

Nažalost, iskusni gosti su nastavili da diktiraju tempo.

Marko Mršić je na minut i 42 sekunde prije kraja doveo Primorac korak od cilja (12:17), ali je sve nade vaterpolista iz drevnog grada potopio Lorenco Kasija na ulasku u poslednji minut.

U poslednjem meču Primorca na međunarodnoj sceni ove sezone istakao se Gopčević sa četiri gola. Mršić je tri puta pogodio mrežu veterana Stefana Tempestija, Vico je ostao na dva gola sa starta utakmice, koliko je postigao i Balša Vučković. U strijelce se upisao i Uglješa Vukasović.

Nerješiva enigma za Kotorane bio je Inaba, strijelac čak šest pogodaka. Četiri gola za Sicilijance postigao je Kasija.