“Velika potrošnja, ponestalo i koncentracije za preokret”

Detalj sa sinoćnjeg duela (Foto: Vuk Ilić)

Vaterpolisti Jadrana iz Herceg Novog i dalje muči jedno pitanje – kako naći lijek protiv imenjaka iz Splita. Hrvatski prvak ima mnogo skuplji i iskusniji tim od ekipe sa Škvera, ali su izabranici Petra Radanovića konstantno blizu, ipak nikako da prelome duel sa timom sa Poljuda u svoju korist.

Prije devet dana u Trebinju u drugom kolu Lige šampiona poraženi su Danilo Radović i drugovi 10:11, dok je sinoć u derbiju A grupe Premijer regionalne lige Znvončan slavio tijesnu pobjedu na Poljudu – 15:14. Istina, imali su domaći velikih šest golova viška na sedam minuta i 15 sekundi do kraja, kada je počeo veliki povratak Novljana, koji nažalost nije krunisan potpunim preokretom.

Rezultatski si gosti dobro otvorili utakmicu, vodili 4:2, ali Radanović napominje da su upravo u tom dijelu meča propustili nekoliko dobrih šansi da se odlijepe.

Uzbudljiva utakmica. Imali smo zaista loš početak, u trećoj četvrtini takođe veliki pad. Uspjeli smo da se konsolidujemo u oba slučaja. Ipak, uvijek kada stižete rezultat dolazi do ogromne potrošnje, na kraju ne mogu da budem nezadovoljan. Opet smo uveli utakmicu u egal, nedostajalo je snage i koncentracije da bismo ostvarili pobjedu ili izborili makar peterce“, rekao je Radanović nakon prvog poraza njegovog tima u takmičenju najboljih klubova sa prostora bivše SFR Jugoslavije.

Jadranaši su regionalno takmičenje otvorili sa četiri trijumfa.

Pošto Herceg Novi nema zatvoreni bazen vaterpolisti Jadrana će konstantno biti na putu. Već u srijedu će u Trebinju “ugostiti” Crvenu zvezdu u trećem kolu C grupe Lige šampiona.

Oba tima traže prve bodove u najkvalitetnijem evropskom klupskom takmičenju.