Povreda Alkaraza prekinula spektakl – Đoković u finalu Rolan Garosa

Novak Đoković prvi je finalista Rolan Garosa. Savladao je prvog reketa svijeta, Karlosa Alkaraza rezultatom 3:1. (6:3, 5:7, 6:1, 6:1).

Ipak, imali smo pravi spektakl sve dok trećeg seta, a onda se dogodila povreda Španca koji je do kraja nije mogao da pruži ozbiljniji otpor.

U prvom setu Đoković je prvi došao do brejka i to pri rezultatu 2:1. Držao je čvrsto Novak svoj servis – jedinu krizu imao je u sedmom gemu prvog seta. Čak tri brejk lopte je imao Alkaraz u tom gemu, ali uspio je srpski teniser da se odbrani.

Do kraja je priveo set kraju i poveo sa 1:0.

Mnogo više vatre došlo je u drugom setu. Do rezultata 4:3 i jedan i drugi bili su bez problema na svom servisu, a potom je uslijedio vatromet.

Prvo je uspio Alkaraz da brejkuje Novaka i povede sa 5:3, međutim zadrhtala je ruka dok je servirao za osvajanje drugog seta i Đoković vratio ekspresno brejk.

U narednom servis gemu srpskog tenisera Alkaraz je imao čak tri brejk lopte, ali ih nije iskoristio. Međutim, već u narednom servis gemu Đoković ponovila se identična situacija nakon koje Novak nije uspio da se izvuče i Karlos je izjednačio na 1:1.

I onda je došao treći set. Već u drugom gemu Alkaraz je doživio povredu nakon koje je zatražio medicinski tajmaut i automatski dozvolio Đokoviću brejk prednosti, a nakon toga jedva se i kretao do kraja seta koji je rutinski završen u korist Novaka, 6:1.

Nije želio mladi Španaca da preda meč, ali bilo je jasno kakav će biti ishod. Posljednji set pripao je Đokoviću ubjedljivo – 6:1.