Prebiračević: Bolja igra nego na otvaranju

Prebiračević (foto: CEV)

Kadetska odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od Grčke 0:3 (20:25, 21:25, 22:25) u drugom kolu Evropskog prvenstva u Podgorici. To je drugi poraz „crvenih” na Eurovoleju, nakon očekivanog neupsjeha od Slovenije na otvaranju takmičenja.

U prvom setu, tokom kojeg su domaći u par navrata imali nekoliko poena prednosti, presudila je serija Helena za vođstvo 20:15.

Jurili su u narednom periodu izabranica Darka Prebičaračevića rivala, poveli 18:17, ali je potrošnja bila velika pa su Grci u finišu odmakli na 25:21.

Treći set bio je najmanje neizvjestan, uprkos dobrom otvaranju našeg nacionalnog tima. Nakon 6:6, uspijedila je serija protivnika od 4:0, nakon čega su „crveni” psihički pali i nisu mogli više da se vrate u meč.

Sigurno je da smo igrali bolje nego u prvom kolu. Mislim da je Slovenija kvalitetniji protivnik nego što je to reprezentacija Grčke, ali mi smo podigli nivo igre. Debitanstka partija je bila očekivana, prva utakmica, otvaranje. Negdje smo svi vidjeli da momci imaju određeni pritisak, tako da se to odrazilo na igru. Protiv Grčke smo dobro igrali, imali smo neke momente koje smo mogli da iskoristimo i možda da neki od setova okrenemo u nekom drugom prvacu, međutim veliki broj grešaka u tim momentima je prelomio da Grci svaki set riješe u svoju korist. U trećem dijelu smo konačno otvorili set kako treba. Nijesmo bili od starta u zaostatku, ali u finišu, možda kad smo došli do neke igre, opet smo napravili greške, koje su atipične za ovaj nivo, koje su dovele do toga da izgubimo set”, kazao je selektor Prebiračević, čiji izabranici večeras u 20 sati igraju sa Austrijom.

CRNA GORA – GRČKA 0:3 (21:25, 22:25, 18:25)

Sportska dvorana „Verde”. Gledalaca: 125. Sudije: Vijnstra (Holandija), Žakob (Francuska).

CRNA GORA: Radić (libero), Marović (libero), Stanojević 8, Šunjevarić 3, Andrović, Božović, Drešić 6, Lojić 17, Milosavljević 4, Poleksić , Konatar, Šebek, Petričević, Karanikić.

GRČKA: Grilas (libero), Arapakis 4, Armaos 7, Papadopulos, Mantelidis 7, Anagnostakis 4, Lanitis 11, Gocidis (libero), Kuvaras, Semercidis, Muhilas 12, Paraskevopulos 4, Manikas, Bonias 3.