Prilika koja se ne propušta: Budva u Apeldornu čekira kartu za osminu finala

Puni samopouzdanja nakon veličanstvene pobjede od 3:0 na svom terenu, sa jasnom računicom odbojkaši Budve stigli su u Apeldorn gdje će sjutra veče (19.30h) igrati revanš protiv Dinama u šesnaestini finala CEV kupa.

Ekipa Miljana Boškovića je maksimalnom pobjedom u prvom meču napravila veliki korak ka plasmanu dalje, a da to potvrde potrebno im je da osvoje dva seta. U slučaju da holandski šampion slavi 3:0 ili 3:1 odlučivaće zlatni set.

Odigrali smo odličan meč u Budvi pred našom publikom i ostvarili maksimalnu pobjedu. U Holandiji očekujem da krenemo isto jako, hrabro i da budemo skoncentrisani taktički od starta i da pokušamo da ostvarimo prolaz dalje u regularnom dijelu utakmice, ako to ne ostvarimo imamo i drugu šansu u zlatnom setu i to nam znači dosta da utakmicu igramo rasterećeno od samog starta“, rekao je jedan od najiskusnijih u redovima Budve, Balša Radunović.

Da podsjetimo, pobjednik ovog dvomeča će u osmini finala igrati sa boljim iz duela Inzbruk Tirol – Fenerbahče. Prvi meč u Austriji završen je pobjedom domaćina 3:2.