Primorac 13/13 pred odlučujuće borbe

Sa svih 13 pobjeda vaterpolisti Primorca okončali su prvi dio Regionalne A1 lige. Kotorani su u poslednjem meču četvrtog turnira u Zadru savladali KPK Koručulu sa 24:10 (4:3, 7:1, 6:3, 7:3).

Hrvatski predstavnik je golovima Petra Tedeskija i Tina Fabrisa sredinom prve četvrtine poveo 3:1, a to kao da je razljutilo izabranike Zorana Maslovara. Uslijedila je serija 8:0 pa je i prije odlaska na poluvrijeme sve bilo jasno.

Prednosti crnogorskog prvaka je rasla do maksimalnih plus 15 u poslednjem minutu (24:9), da bi Farbis svojim šestim golom postavio konačan rezultat.

Do ubjedljivog trijumfa našeg predstavnika su predvodili Marko Mršić i Balša Vučković sa po pet golova. Nikola Marković je četiri puta pogodio mrežu Korčule. Po dva pogotka su postigli Marko Gopčević, Nemanja Vico, Đorđije Stanojević i Srđan Jovanović. U listu strijelaca su se upisali i Draško Brguljan i Tim Perov.

Za Primorac sada slijedi ono pravo, ukrštanje sa klubovima iz Srbije i borba za prvo mjesto u generalnom plasmanu koje vodi direktno u Premijer regionalnu ligu, gdje je kotorskom velikanu i mjesto.